Kanye West: Performance

krátká poznámka o neexistující hranici mezi performance a realitou

by mixtape spojka 
26. 7. 2021

Kanye West se po čtvrtečním představení svého nového alba DONDA v atlantském Mercedes-Benz Stadium rozhodl v prostorách stadionu ubytovat a album zde dokončit. Tvrdí to TMZ.

Tohle je typický moment Kanyeho superschopnosti performovat mimo pódium a to nejen absolutně mimo žánr rapu, ale i mimo jakékoliv další škatulky.

Jeho sílá spočívá v tom, že není jasné, zda se vůbec jedná o performance, nebo “realitu.” Tato linka je rozostřená a není potřeba přicházet na to, jak to je – celá akce má v sobě sílu díky gestu, které je jako z jiného světa.

A to je typický vzorec Kanyeho performance – vždycky přijde moment překvapení, který se ale po pár sekundách jeví naprosto přirozeně, jako další logická část příběhu.

Gesto tak silné, že je vyjádřené obrazem, nebo pouhým popisem, větou.

Před tím, než Kanye na svůj IG postnul tuto fotku existovalo gesto bydlení na stadionu jako pouhá věta na webu bulvárního média TMZ. I to byl sám o sobě silný obraz. Performance.

Takové gesto odvádí pozornost od otázek jako je: Jaktože pracuje na albu potom, co jej právě odpremiéroval na stadionu?

Tohle je fotka ze sobotního zápasu Atlanta Falcons versus Columbus Crew. Falcons na zmíněném stadionu hrají domácí zápasy a Kanye se přišel podívat. Podle @venus_fry_cook strávil Kanye v kotli půl minuty.

Má celá tato akce nějaký další skrytý význam? Kanye dokončuje album pojmenované po jeho milované matce, která tragicky zemřela v roce 2007. Dokončuje ho v nitru stadionu v Atlantě.

Možná ano.

Možná se to dozvíme 6.8.2021, což je nový termín releasu alba.

share on twitter
share on facebook
send via email
další díly
© mixtape spojka 2020