letní chaos [playlist] (newsletter srpen 2022)

dnešní newsletter zachycuje několik specifických červencových dní, kdy bylo horko a vše ustupovalo letnímu chaosu. playlist letního chaosu. antiteze okurkové sezony.

Lil Wayne – President Carter
tenhle Weezyho track je zvláštním způsobem uklidňující.

Teyana Taylor – Gonna Love Me
track Teyany Taylor z alba Keep That Same Energy (článek na mixtape spojka z roku 2018). Teyana nebyla s albem zas tak spokojená, kvůli přílišné direkci Kanyeho a jeho nápadu vydat v roce 2018 5 sedmitrackových alb. Přesto je album plné lehkosti, úžasné Teyaniny práce s hlasem jako například v tracku Gonna Love Me – skvělé rnb do letních dnů.

KayyCyy ft. Gesaffelstein – the sun
100% noční vibe, tohle kolabo má až filmovou epičnost. Glow in the dark aesthetics.

Na-kel Smith – Harvard Grad
Na-kel Smith – skater, rapper a člen Odd Future nebo taky hvězda zasněného filmu 90s. Energický track, další super věc na zaloopování. Ten detail nakonci tracku :-ooo

subscribers mixtape spojka newsletteru četli tento díl o 10 dní dříve. přihlašte se do newsletteru zde

Voodoo 808 – Drogy & BENZÍN
Voodoo vydává tunes první středu v měsíci už několik let v kuse, tyhle dva nedávné tracky jsou oba top. Kromě toho, že mají naprosto skvělou produkci, Voodoo v nich dropuje i několik dost osobních vět. Dont miss this!

Babyxsosa – Range Rover
track roku so far.

Valee – Miami
návrat do roku 2017, kdy Valee nastoupil na scénu s naprosto přesnou a zároveň careless flow. jakmile zazní první bar Margielas like these came with no shoe strings in ’em je konec.

Wilma Vritra – Stalagmites & Clean Me Clean
dva tracky z alba Grotto dvojce Wilma Vritra (Wilma Archer & Pyramid Vritra). Stalagmites je instrumentální mood věc, Clean Me Clean dost možná odkazuje na Vritův boj s depresemi a drogami.

Let me not take this in that direction
Like i would in the past
Didn’t make me better, didn’t make me stronger
Only wasted time, face to face with mine

Kid Cudi – love.
tenhle track plný naděje je jeden z asi 1000 důvodů, proč je Kid Cudi tak zásadní postavou. jeho odvaha otevírat téma psychických obtíží položila základy nového směru v rapu a vytvořila z něj bezpečnější prostor pro upřímnost. díky nové Cudderově kompilaci na spotify je tehle track konečně na streamovacích platformách.během let před oficiálním vydáním se z love stala ikonická skladba uploadované různě po youtube, včetně hodinové verze.

Young Thug ft. Dolly & Dora – Family
Young Thug stále sedí ve vazbě a poté co mu bylo odmítnuto propuštění na kauci jej čeká slyšení v lednu 2023. Family je spolupráce mezi Thuggerem a jeho sestrami Dolly a Dorou, která se v roce 2016 objevila na jeho albu I’m up. 

Fousheé – Deep End
Dokonalé rnb, nechápu co Foushé dělá se svým hlasem, flow změní tak 57x. Plus skvělý klip.

Wallice – 23
Track s naprosto facinujícím storytellingem o narozeninách.

Dorothy Ashby – Canto De Ossanha
Track ze skvělého dj setu od Ali Shaheed Muhammad (ATCQ), který připravil pro Highsnobiety a věnoval jej Breonně Taylor (RIP). 30 minut hudby od výhradně jazzových umělkyň, jednou ze skladeb je i Canto De Ossanha v podání jazzové harpistky Dorothy Ashby. Melodie z tracku je často samplována melodie + jsou tam super drums. Celý set zde:

foto: Marian Hromek

Unreleased news:
Tokyo Drift – ????? & ?????

Tokyo Drift na festivale Luhovaný Vincent odpremiérovala dva nové tracky, oba v češtině a oba jsou skvělé. Can’t wait for this!