intro k sérii
mixtape spojka moments of 2018
intro: Moments of 2018
text, img research, art direction:
mixtape spojka
18.2.2019

Dnes, když jsi vstala, ještě než jsi zjistila, co je za den, tvé ruce držely stroj, který tě spojuje se světem. Ale nikdo neřekl: „Největší damage vznikla tenhle rok díky Explore na Instagramu“. 

Říká se tomu pořád rap? Existují subkultury, nebo je nahradily algoritmy na Youtube? Tvoje oči krvácí. Máme stejnou zeď.

Rok 2018 mohl ve světě rapu působit nejasně. Nejasnost prolínala největší kauzy, měnily se strany, fakta přicházely, odcházely a později zmizely úplně, rapeři si navzájem protiřečili. Ticho nešlo slyšet díky tomu všemu hluku.

„Rozumět znamená následovat” řekl někdo, kdo procházel kolem.

Mohlo by se zdát, že rapeři přeměnili svoji kariéru v seriál, reality show s nekončícími plot twisty, mezi nimi občas vyjde pár treků. Ale to se týká jen pár z nich. Byly dny, kdy vyšlo 5 zajímavých releasů. Pak někdo vyslovil nahlas otázku: „Lze vytvořit legendární album v době streamingu?“

 

„Ona fakt odchází? Protože teď to budem muset pojmenovat Cuban Doll odchází z No Jumper rozhovoru“, krásný příklad pasivní agrese Adama22 ukazuje, jak moc se rapová média za poslední dva roky změnila

 

Pusha-T už necituje Exodus 23:1, Tommy Genesis vydává album Tommy Genesis, otec Awful Records je pořád Father, Makonnen vydává hudbu s Lil Peep. Tekashi všechny trolluje, končí ve vězení, rapuje o tom J.Cole. Děsivá a tragická smrt XXXTentaciona, i děsivé zprávy z probíhajícího soudního procesu, ve kterém ho žalovala bývalá přítelkyně za domácí násilí. Tragická smrt Mac Millera a Fredo Santany.

thug

#mood

 

#freemeek

 

Cílem tohoto šestidílného seriálu je vrátit se k některým malým a velkým momentům roku 2018. Ze všecho nejdřív budeme mluvit o tracku roku. Track roku ale nikdo neslyšel.

share on twitter
share on facebook
send via email
další díly