Newsletter březen 2020

mixtape spojka newsletter přináší tipy na poslech i čtení do světa zasaženého pandemií. začalo jaro a vyšlo spoustu super hudby.

THE CLOTHES WE WEAR TO BED AT NIGHT TO SLEEP IS JUST PAJAMAS

„Jay Electronica může nebo nemusí být skutečná osoba. Může být jen energií. Může být neviditelný“, řekl o raperovi a producentovi z New Orleans Mac Miller v roce 2013. A Written Testimony je 40ti minutová odysea za horizont. Debutové album ve 43 letech. Jakkoliv zvláštně tato věta zní, k částečnému porozumění rapera a producenta z New Orleans je nutné se oprostit od klasických očekávání releasů, beefů, témat, konkurenčnosti raperů, …

TREAT EVERY BAND THE WAY I WOULD WANT TO BE TREATED

Velké big ups opět pro Genius com. Přináší do rap game téma mentálního zdraví a zodpovědnosti labelů za svoje umělce. V krátkém videu se k tématu vyjadřuje Denzel Curry, který poukazuje na vlastní zkušenost, že používat hudbu jako terapii nemusí být vždycky dost. Svoje sděluje i Menno Versteeg, zakladatel Royal Mountain Records, jehož artists mají k dispozici speciální budget na terapii nebo léčení závislosti.

early access?

subscribers mixtape spojka newsletteru tohle četli dříve
přihlašte se do newsletteru
na začátku měsíce vám přijde nový díl

AND I’M NOT FROM EARTH

Páté slovo na dlouho očekávaném albu Eternal Atake od Lil Uzi Vert je addict. EA je must listen pro každého koho zajímá současný rap. Náplast na dnešní dny. Navíc Uzi přidal i deluxe verzi, kde je dalších 14 dalších tracků.

květen 1965: Martin Luther King a jeho žena Correta Scott King při protestním pochodu za volební právo ze Selmy do Montgomery (87 km), ph: by William Lovelace/Express/Getty Images
fotografie z protestu v Chicagu za fair housing, viz transparent „HOMES NOT PROJCETS“, ph: Collection of the National Museum of African American History & Culture, © Bernard J. Kleina

BLACK HISTORY MONTH

Jak se bavit o únorovém Black History Month v Česku? Na Radiu Wave vyšel krátký rozhovor s Hellwanou a DJ ZEY, kde popisují „jaké to je být v České republice člověkem jiné než bílé barvy pleti“. 

Dalším zdrojem může být mnoho let updatovaný blog Mecca Audio. Jedná se o databázi knih a textů islámských, afroamerických a afrických literatur, kterou už víc než 10 let dělá Richard Hlaváček. Začít můžete u článku 4 x James Baldwin o Americe a jak ji vnímal americký černoch.

A ještě dvě videa – Proč nepotřebujeme BHM of Adama Lee z Vice a TED Talk Davida Ikarda o Rose Parks a změnách narativu při učení o boji za rovnoprávnost v Americe.

Takže, jak se bavit o BHM v Česku? Zatím je důležité číst a naslouchat.

EVERYONE IS GONNA BE HIT HARD BY THIS

Curation Analyst Soundcloudu David Turner připravuje newsletter Penny Fractions (vychází týdně, teď bude ale mít měsíc pauzu) a v posledním díle zpracoval, jaké můžou být důsledky koronavirové epidemie na hudební průmysl. Název jeho článku není clickbait: The Coronavirus Destroyed the Music Industry.

? co posloucháte a čtete vy? pošli email nebo dm ?

? zůstaňte doma, pokud je to možné ? držte social distancing ? venku s rouškou ? s/o všem v první linii  ? nedávejte prostor fake news ? zvládnem to!