Newsletter duben 2021

Dnes 4 noví artists, které neminout. Začalo jaro a to znamená naději a čerstvý vzduch. Chce to novou hudbu, nový mood. Ten mood začíná slovy May the only pain, be champaigne a pronáší je Teezo Touchdown…

ph:  Jacob Ford (@JayTheShootrr)

TEEZO TOUCHDOWN – TECHNICALLY
Teezo Touchdown je na stopě něčeho unikátního, originálního a syrového. Texaský umělec s hřebíky v dreadlocks vydal naprosto dokonalý track Technically. Video kombinuje nečekanost performativního umění, příběhovost filmu i údernost klipu. Je super fresh vidět, jak Teezo dokáže spojovat nejrůznější věci dohromady, ve své hudbě, image i narativu. Must see.

O Teezovi se můžete více dozvědět v článku/reflexi rozhovoru s ním na Pigeons & Planes. Teezo odpovědi samozřejmě zazpíval a to u stejné garáže, kde natáčí všechny klipy. Více fakticky zaměřené video o Teezovi udělal Patrick cc.

early access?
subscribers mixtape spojka newsletteru četli tento díl už 2. dubna přihlašte se do newsletteru na začátku měsíce vám přijde nový díl

CLIP – SAD B!TCH
V Texasu nějaký čas žila i Clip, rapperka z Brooklynu, která je součástí kolektivu BURN ALL SEX DOLLS. Její track Sad b!tch je hit, který je zároveň povznášející i melancholický, je v něm trochu nervozity i uvolnění. Noční vibe.

Clip se před nedávnem objevila například na NTS, více tracků od ní najdete na jejím soundcloudu.

BABY KEEM – NO SENSE
Baby Keem je zavedené jméno, mohli jste jej vidět po boku jeho bratrance Kendricka Lamara ve videích  kreativního studia pgLang.

Keem se proslavil před dvěma lety mega hitem Orange Soda, jeho nejnovější track No sense připomíná svým zvukem Kanyeho éru 808 & Heartbreak. Tohle album sehrálo naprosto klíčovou roli ve způsobu, jak dnes lyricky a zvukově rappeři projevují své emoce. Keemovi tahle poloha velmi sedí.

MOJAY – SUMMER
Naprosto nečekaný moment se stane v tomhle tracku v čase 2:00, ale pro kontext jej musíte slyšet od začátku. Mojay, rapper z Omahy, vydal track Summer minulé léto, tato temná trapová bomba je ale plná chladu.

Beat neeskaluje, nastiňuje nervózní atmosféru do které Mojay rapuje absolutně urputně, střídá off / on beat momenty, pokřikuje adlibs. Ve druhé minutě ale naprosto z ničeho nic změní flow, naruší tok své sloky hookem:

“It’s summer time so I might just have to cool it down,

yeah, yeah, I might just have to cool it”

a poté si skočí sám sobě do řeči a pokračuje v „oficiálním“ refrénu skladby. Nechci si ani představit kolik podobně geniálních momentů neznámých rapperů se na Youtube skrývá. 

Více tracky od Mojay najdete na jeho Youtube.

DRAKEO THE RULER – TALK TO ME (FEAT. DRAKE)
Drakeo & Drake, tuhle spolupráci si představil asi každý Drakeoův fanoušek, ale to, že k featu skutečně došlo stále působí neuvěřitelně. Aubrey Graham překvapil svou flow, která připomíná jeho 10 let staré album Take Care, Drakeo na pomalém beatu se svým hlubokým hlasem exceluje. Late night věc. Track najdete na Drakeovém novém albu The Truth Hurts.

?pokud chcete projekt podpořit,
v tento moment je nejlepší sdílet newsletter
a říct známým, aby jej odebírali.
další možnosti supportu jsou v procesu. . . 
subscribe link zde

?díky, že newsletter čtete

?stay safe