Newsletter květen 2020

Po krátké odmlce je tu další díl newsletteru, tentokrát s nejvíce tips ever. Začneme jednou exkluzivitou:

rohony viper ep

ROHONY, JEHO BUNDA, ARCHETYPY, ARTEFAKTY A ABSTRAKCE

Přečtěte si jako uplně první think piece z produkce mixtape spojka o alternativním rapu v Česku, novém EP rapera Rohonyho a o rapových archetypech. Playlist inclued.

DRAMATIK, ESEJISTA, DISIDENT A KRITIK KOMUNISTICKÉHO REŽIMU

Velmi nečekaný sampl se objevil na prvním tracku Nik Tendova nového EP Restart. Na konci sloky a v outru tracku se objevuje hlas Václava Havla. Nečekaný feat na produktu od Milion+, použitý out of context působí jako zakřičení směrem ke světovým ambicím. EP rozhodně stojí za poslech.

early access?

subscribers mixtape spojka newsletteru tohle četli dříve
přihlašte se do newsletteru
na začátku měsíce vám přijde nový díl s tips

DRAKEO THE RULER

Drake vydal kompilaci tracků a leaků, poslechněte si ale nejdřív kompilaci Free Drakeo od Drakeo the Ruler. Drakeo je spolu s 03 Greedo jedním z architektů nového West Coast zvuku s vlivy trapu z Atlanty i Southern rapu. Téměř před rokem byl zproštěn obvinění z vraždy, je však stále ve vězení a čeká na znovuotevření procesu (ve kterém byly mimochodem používány jeho lyrics jako usvědčující materiál). Free Drakeo je kompilací nevydaných tracků. Na remix tracku Ion Rap Beef, vydaném chvíli po kompilaci, přistál nečekaný host – Earl Sweatshirt. 

CLEVELAND BOY, HE MAKE ‘EM PAY 

Travis Scott a jeho live show uprostřed Fortnite. Nemělo to Margiela level, ale cílem nebylo prodávat svetry ušité z rukavic. Působivé to bylo, asynchronně tancující fans/hráči byli cool a možná se díky tomu za pár let začne víc hráčů Fortnite zajímat o Drakeo the Ruler. Co by ale nemělo být opomenuto – při streamu měl premiéru track The Scotts na kterém hostuje Otec scény Kid Cudi. Jeho sloka táhne track, možná že až se bude za 100 let hodnotit, co z naší doby přetrvalo, budou to Kid Cudiho hummmms. Už teď jsou žijícím kulturním dědictvím. Sidenote: verze klipu “THE SCOTTS (Inside)” je celkem Alexander McQueen level.

JAMES COLE REAL TALK

Během posledních týdnů social distance vyšlo opravdu velké množství rozhovorů, podcastů, live streamů… Ještě víc se ukázalo, jak je důležité umět si vybrat. Zásadním rozhovorem je James Cole v Real Talku. Obrovský shoutout patří Lili a jejímu teamu, dělá tu pro rap cennou práci.

?stay safe?
??share??