Newsletter leden 2020

Playlist roku 2019 podle mixtape spojka, tragická smrt Juice Wrlda a opiové krize v USA, André 3000, best of od Dazed a Passion of the Weiss, nový trend Lisbon Brown…

2019BYMIXTAPESPOJKA [PLAYLIST]
Playlist oblíbených tracků 2019. Roku, kdy byla poprvé vyfotografována černá díra; 55 milionů světelných let od Země, s hmotností 6,5 miliard Sluncí. Čísla skoro připomínají streaming numbers. V playlistu najdete post-autotunovou excelenci, raperky, které berou práci raperům, i 4 věci z cz/sk. V článku na webu najdete ke každému tracku komentář i odkaz na playlist.

“PAIN IN THE WORLD AND NOT ENOUGH KNOWLEDGE ABOUT MENTAL HEALTH OR TOLERANCE OR TOXICOLOGY”
Tragická smrt Juice Wrlda znovu otevřela diskuzi o opiové krizi v USA a drogách v rapové kultuře. Na předávkování opiáty zemře každý den průměrně 130 Američanů, což je naprosto strašné číslo. Craig Jenkins pro web Vulture napsal zásadní článek o „mizející generaci“ raperů. Jenkins nepoužívá klasické argumenty, které rap démonizují, ale dává věci do celospolečenského kontextu. RIP Juice Wrld.

tento článek četli subscribers mixtape spojka newsletteru dříve, přihlašte se do newsletteru zde, na začátku měsíce vám přijde nový díl

“AS THIS CHAOTIC DECADE COMES TO A CLOSE”
Končící dekáda přinesla spoustu shrnujících seznamů. Nejpodrobnější je časová osa od DAZED, shrnuje zásadní kulturní události a ukazuje, jak moc byl rap zásadní. Naprosto vyčerpávající je i 107 tracků s popisky na Passion of The Weiss – pečlivý kurátorský výběr je ideální pokud jste už znuděni algoritmy.

“I WANNA PERFORM ON ALL THE FLEE MARKETS AROUND THE WORLD”
André 3000 promluvil v podcastu Broken Record Ricka Rubina o důsledcích slávy, diagnostikované hypersenzitivitě a sociální izolaci. Rubin je v diskuzi velmi empatickým partnerem, místy připomíná režiséra Wernera Herzoga. 3K popisuje jak byl nerad na tour a jaký vliv na kvalitu života má status superstar. Rap je stále mladý žánr a tohle jsou první zprávy o stárnutí v jeho odkazu. Must-listen.

RAP PALETTE: OLIVE / JUNIPER / MADRAS / LISBON BROWN …
Nový mixtape spojka research se zabývá výskytem tmavě zelené barvy na cover, klipech, … Je to počínající trend? Kolekci odstartoval cover JackBoys a nový klip Tylera. Pokud se chcete připojit, kanál na are.na je otevřený submissions.

RYCHLE
?Nejlepší rozhovor Ladislava Sinaie je ten s Bulharem.