Gucciho 101. projekt, machismus a Skateboard P, Bauch, Drill, YG v kabátu LV – rap, rozhovory, alba, články…

COULD YOU NAME EVERY SINGLE PROJECT YOU DROPPED SINCE 2005 IF WE GAVE YOU PEN AND PAPER TO MAKE A LIST? – NO
O legendárním statutu Gucci Mana nikdo nepochybuje, zároveň ale málokdo ví, proč tomu tak je. Everyday Struggle připravili s Guccim dobrý rozhovor, zmiňuje se tam o své hyperproduktivitě (právě vydal svůj 101. projekt!), podepisování nových artists a současném životě 39-ti letého rappera. Většinu otázek pokládá DJ Akademiks, (mimo Everyday Struggle tvůrce cca milionu gossip videí rapové scény), Gucci mu v závěru doporučí knihu k přečtení – As a Man Thinketh z roku 1903. Zásadní pro pochopení Guwopa je i The Autobiography of Gucci Mane, která vyšla v roce 2017. V ní otevřeně popisuje dealování jako svoji první kariéru, závislost na drogách, traumata, vzestupy i lásku k Keyshia Ka’Oir, jeho současné ženě.

I DIDN’T GET IT AT FIRST.
Rozhovor stojící za přečtení připravili GQ s Pharrellem. Ten je na obálce jejich Masculinity Issue a mluví dost kriticky o machismu v rapu. V rozhovoru zmiňuje singl Blurred Lines, který produkoval a napsal v roce 2015. Ten spustil vlnu kritiky za rapey lyrics a rozmazání hranic sexuálního obtěžování. Pharrell dost vnímavě popisuje svoji reflexi celé situace a jak postupně měnil názor.

tento článek četli subscribers mixtape spojka newsletteru o týden dřívě, v pátek 1.11. v 10am. ? přihlašte se do newsletteru zde, na začátku měsíce vám přijde nový díl.

EXIST ALMOST EXCLUSIVELY VIA VIDEOS AND STREAMING
Pitchfork připravil seznam nejlepších tracků i alb za uplynulou dekádu. Zároveň vyšel velmi podrobný článek o drillu a jeho historii. Alphonse Pierre tento subžánr v článku nazývá jako ten nejdůležitější pro rap posledních 10 let. Zmiňuje i technologickou inovaci, kterou drill přinesl, tím, že byl poslouchám přímo z klipů. Chief Keef, King Louie až po Polo G. Must read + 11 zásadních tracků.

RYCHLE
?Nestává se moc často, aby během 1 týdne vydal album Kanye West i Hugo Toxxx. Bauch vydal album 1000 v pátek 1.11. ? V Office Magazine vyšel nenápadný ale velmi hodnotný foto editorial a rozhovor s YG, truchlícím po smrti Nipsey Hussle. ?Makonnen přišel s krásnou slokou na track Cupid.

?speciální dj selekci připraví MIXTAPE SPOJKA + Vlzques v Olomouci 19/11 v rámci pop-upu platformy PAF.