zítra jsou vánoce a o den později vydává Playboi Carti album.
minimálně jedno z těchto tvrzení je pravdivé.

WITHOUT WARNING – INTRO
díky všem subscribers mixtape spojka newsletteru za obrovskou podporu –  za to, že jej čtete, zapojujete se a sdílíte dál. tenhle neohlášený díl newsletteru je dárek pro všechny, kdo byli v roce 2020 přitom.

mixtape spojka vznikl v roce 2017 jako “supersystém”, který si dával za cíl dostat rap z klubu, a dostat fanoušky rapu z internetu na nová nezvyklá místa. rok 2020 přinesl jiné plány, listening session se neodehrála žádná, vyšlo ale spousta obsahu z produkce ms. 

za poslední týdny vyšlo mraky hudby, artists tráví dny ve studiu a zahlcují game. články o tom nejlepším za rok 2020 vyjdou na začátku nového roku, v procesu je i rozhovor s Čabou Lacigou, který vydal fakt skvělé album. jako anti-teze období žebříčků je tu pár tracků, co jsou super a reflektují, co se děje právě teď:

Before Slunovrat Tunes
 tracky o dnech kdy slunce zapadá furt dřív

Konex – Do Rána
Odchod Konexe z Milion+ byl velmi překvapivý. Na členech M+ je sympatické, že své vlivy nezatajují, Konex v tomhle pokračuje a to je sympatické. Jde vidět, jak moc vlivným se Pop Smoke stal – ve chvíli, kdy trap začal být všudypřítomným a lehce zadrhávajícím přišel Pop jako vysvoboditel, ukazující novou cestu lemovanou tmou.

Konex se na něj odkazuje nejen celkovým vibem, ale i přímým překladem Pop Smokeova alba ve svém textu: „mierim to brate až na mesiac, ale pritom to strielam na hviezdy.“ Pop Smokeovi tracky obsahovali určitou fatalitu, naléhavost a to se zde Konexovi podařilo taky.

58G – BBC 1xtra
Ten moment, kdy se ke konci tracku vystřídá Doktor601 a TK27 (čas 2:20) a společně v textu zhmotňují sen dát freestyle na britském rádiu BBC 1xtra je vrchol českého rapu tohodle roku. Zbytečný psát víc.

Smack One – Vivienne Westwood
Nevím co, ale něco v tomhle tracku je strašně crispy. Možná to je Smackova lyrická vybroušenost nebo ten detail ve videu na skleničku na whiskey – uprostřed časů, kdy jsou restaurace a hospody na pokraji krachu. Produkce Huclberry & Vae Cortez = hrana.

2020 SUM UP
V roce 2020 vyšly na mixtapespojka.com 3 speciály
– v lednu mega rozhovor s Dokkeytinem
– v květnu text o Rohonym, alternativním českém rapu a artefaktech
– v srpnu pak editorial nejlepších bars z debutu jihlavských 58G

Během roku vyšlo 9 newslettrů:
– leden 2020
– únor 2020
– březen 2020
– květen 2020
– červen 2020
– červenec 2020
– srpen 2020
– říjen 2020

V nich jste se mohli dočíst o:

03 Greedo, 100gecs, 58G, 645ar, Arthur Jafa, Black Lives Matter, Juice Wrld, Robis Hood, Zack Fox, Zayo, Andre 3000, Anki, Baby Keem, Cassey Neistad, Dead8, Denzel Curry, Dj Venktovka, Drakeotheruler, Duke Deuce, Earl Sweatshirt, George Floyd, Hellwana, Insury Reserve, J Dilla, James Baldwin, James Cole, Jay Electronica, Jordan Groggs, Kanye West, Karlo, Kelis, Kewu, Kid Cudi, Killer Mike, Kontrafakt, Lil B, Lil Uzi Vert, Luisa, Margiela, Martin Luther King, Megan The Stallion, Michael Jackson, Milion+, Nicholas Mirzoeff, Nik Tendo, Ondrej Pivec, Pop Smoke, Rick Rubin, Rohony, Sen, Spike Lee, Stanley Kubrick, The Weeknd, Travis Scott, Viktor Sheen, Václav Havel, Werner Herzog, Young Boy Never Broke Again, Young Thug

MIXTAPE SPOJKA JOURNAL 
Without warning je dnes i na instagramu mixtape spojka journal, přibylo tam 5 nových postů

?pokud chcete projekt podpořit,
v tento moment je nejlepší sdílet newsletter
a říct známým, aby jej odebírali.
další možnosti supportu přijdou v novém roce.
subscribe link zde

?posílejte zpětnou vazbu, tipy, zásadní zážitky
s hudbou v roce 2020

?happy holidays & happy 2021 & stay safe