Newsletter srpen 2020

dnes bez úvodu ⬇️ 58G, Luisa, Dj Venktovka, Kanye West, Zayo, Megan thee Stallion, Robis Hood…

„SMAŽÍM TO, HRANOLKY“
Mixtape 58 tape vol. 1 od jihlavské crew 58G je český release léta. Do ledových drill beats producenta Humly rapují TK27 a Doktor601 a jejich způsob psaní je velmi osvěžující. Přečtěte si jako úplně první článek z produkce mixtape spojka o nejlepších bars z alba.

„PRISAHÁM, ŽE DUNAJ JE UŽ PLNÝ MOJICH SĹZ“
Slovenská raperka Luisa vydala před prázdninami skvělé EP Virgo. Otevřené lyrics, temná atmosféra, odkazy na zářícím svět luxusu, pocity bezmoci i naděje. Projekt funguje skvěle od začátku do konce, dokonalý je track #3 Kluby After Hotel feat. Karlo.

Poslechněte si i rozhovor, který s Luisou vedl velmi empaticky Kewu pro GoOut. Luisa zde otevřeně mluví o autoimunitní chorobě a dekóduje praktiky promotérů, kteří jí zkoušejí po show zaplatit míň peněz. Velký s/o za rozhovor a velký anti-s/o takovým promotérům!

early access? subscribers mixtape spojka newsletteru četli tento díl už 14/8
přihlašte se do newsletteru
na začátku měsíce vám přijde nový díl s tips

„NEPOTŘEBUJU MOLLY, ABYCH DĚLAL ATMOSFÉRU JAKO V OPEŘE“
Videoklip k tracku Boni Chorali od DJ Venktovky je spirituálním zážitkem. Do Chief Keef type beatu se line hlas turisty, který si točí svůj výlet po Itálii/Paříži na non-iPhone telefon. Stříbrná maska Hellboye a stovky let staré sošné portréty. Možná i díky složitosti cestování v těchto dnech je track tak osvěžující a autentický, ukazuje jak se celá naše generace volně pohybuje po Schengenu – s minimem peněz, uprostřed Chrámů staré Evropy.

„JAK BYCHOM SE MĚLI BAVIT O BIPOLÁRNÍ PORUŠE KANYEHO WESTA?
Naprosto zásadní video vydal (opět) Genius. Tématizuje chování Kanyeho Westa v posledních týdnech perspektivou mladé novinářky Kiany Fitzgerald. Stejně jako West, i ona trpí Bipolární poruchou. Pusťte si, i když Kanyeho nesnášíte, video je určitou antitezí clickbait článků postavených z Yeezyho tweetů a vyjádření. Velký s/o Geniusu, kde se tématům mentálního zdraví věnují pravidelně.

RYCHLE
? Zayo je mistr překvapení. Jeho sloka v tracku Chief Rocka je ze 63% vyplněna refrénem hymny Dává mi od Kontrafakt z roku 2003. Málokdo ustojí taký swag, krásný lyrics sampling.

? O toxicitě online prostoru v reakci na střelbu na jednu z nejznámější raperek současnosti, Megan thee Stallion, napsal pro Vulture esej Craig Jenkins.

 ? Rozhovor Robis Hood x mixtape spojka je stále v procesu. Zatím si pusťte jeho track Zokien.