Newsletter únor 2020

Načnutí tématu RAP 2020 REPORT. Kam se posouvá zvuk? Jak se orientovat v hudebním průmyslu jako umělec? Jaký má rap vztah s budoucností? RIP POP SMOKE.

LOOKS LIKE AN ADULT BABY – EVERYTHING I WANT IN A RAPPER
Zatím nejdůležitější video 2020. Zack Fox v 10 minutách komentuje skvěle vybrané tracky od Genius. Dostane se k TisaKorean, návratu crunku, i tématu kdo je podle něj nejvíc ovlivnil (= rozbil) žánr. 

tento článek četli subscribers mixtape spojka newsletteru o 2 týdny dříve, přihlašte se do newsletteru zde, na začátku měsíce vám přijde nový díl

FUTURE MUSIC INDUSTRY WE WANT AND NEED
Web Creative Independent vydal obsáhlý report o hudebním průmyslu. Ten je zpracován z odpovědí musicians and industry professionals a zabývá se např. potenciálem komunitnosti, problematikou příjmu ze streamování a rovnosti šancí pro všechny. Report byl vytvořen z 300 odpovědí, je to long-read a na konci je tuna cenných odkazů na průkopnické organizace, novináře a vizionáře.

„JESTLI JE MOJE GENERACE ŠPATNÁ, TAK CO BUDE AŽ PŘIJDE NA TRŮN MLADÁ?“
O kolektivu Yeezuz2020 nebylo pár let slyšet a ve vzduchu rostlo očekávání –  přijde něco v roce 2020?! Na konci ledna vydané album RIOT stojí za poslech. Dekonstruované atmosferické beaty s acid prvky od MDMXBOYe a neučesaný, místy spíš básnický projev Mladého Ježíše. Není to fine-rap. V temné desce občas svitnou lyrické klenoty.

RIP POP SMOKE
Další smutný den pro rap. Pop Smoke, hvězda NYC drillu byla zavražděna během loupežného přepadení jeho domu v Hollywood Hills. Stihl vydat 2 mixtapy a ovlivnit scénu výběrem temných drill beats a apokalypticky znějícím hlasem. Poslechněte si playlist 4 oblíbených tracků, kde je na konci přidán i hit od Kontrafakt, kteří se Pop Smokem inspirovali. O víkendu bude na insta stories mixtape spojka zveřejněn kratší research o reflexi médií raperova soundu.

RYCHLE

?Michelle Kim z THEM připravila cool profil a editorial s „absurdist pop duem“ 100 gecs

? 46té narozeniny by oslavil J Dilla, superproducent z Detroitu. RIP.

? Kde na místa fouká je under the radar track, kde má Dead8 velmi zajímavě upravený hlas